Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Co w modzie piszczy. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Co w modzie piszczy. Pokaż wszystkie posty

wtorek, 28 lutego 2012

Absolutna świeżość, czyli "Minty Fresh"

Wiosna za pasem! Za chwilę będzie marzec, czyli jeden z moich ulubionych miesięcy. Na razie jest pochmurno, czasem zimno i deszczowo, ale ja się niezmiernie cieszę, kiedy widzę na niebie piękne przejaśnienia i złociste słońce. Co w tym roku będzie modne? Pastele, neony, colorblocking, subtelność, delikatność, szalone wzory, lata 20, mokasyny, kloszowe spódnice, zwiewne sukienki i tuniki, sportowe inspiracje, nieśmiertelny jeans w nowych odsłonach, skóra, cygaretki, asymetria... można by tak wymieniać bez końca! No, to na początek coś miłego dla naszych uszu!
A teraz dla oczu, czyli cieszymy się wiosną!


Oraz wiosenny pomysł multicolor!

Czekamy na wiosnę!


sobota, 25 lutego 2012

Ostatnio w ogóle nie mam pomysłów na stylizacje, ani tym bardziej czasu. Jutro też na pewno mi się nie uda, w tygodniu może nad czymś pomyślę. Dobra, koniec narzekania.
 Wiem, że nie pisałam baaardzo długo, ale dosłownie przed chwilą po oglądnięciu na ipli "Czasu Honoru", czyli mojej wielkiej telewizyjnej miłości. Właściwie teraz nie oglądam prawie nic oprócz właśnie tego. Przy CZH spędzam ostatnio cały wolny czas na kompie, za co muszę podziękować moim dwóm najlepszym przyjaciółkom- Oli i Jagodzie.
 Przejdźmy do konkretów.
Zakochałam się w colorblocking, od kiedy zobaczyłam MACADEMIAN GIRL, czyli świetny polski blog modowy. Tak spodobało mi się szalone, kolorowe łączenie pstrokatych kolorów, że szukam wszystkiego, co jest związane z tym stylem. I oto moje dzisiejsze hity :





sobota, 18 lutego 2012

Pobawmy się w krytyka! - Chnel


Czy tytuł Wam coś mówi? Otóż dzisiaj zabawimy się w krytyka mody i ostro pojedziemy po kolekcji Chanel wiosna/ lato 2012, którą zaprojektował jak zwykle Karl Lagerfeld. Zaczynamy!
Hmmmm... Co tu powiedzieć... Samo bikini jest fajne, jednak bardzo zwyczajne. Ale w połączeniu z tym czymś przypominającym narzutkę na deszcz i płaszcz fryzjerski razem? Niezwykłe, oryginalne, nowatorskie i... beznadziejne! Panie Lagerfeld, czy sądzi pan, że gdy pada deszcz idzie się na plażę? Dodatkowo wstrętne kwadratowe niby futurystyczne buty i torebka, niczym kosmetyczka. Nie!

Bardzo fajne, skromne tankini i oryginalne sandałki. Świetny zestaw niestety ulega zniszczeniu, gdy do akcji wkracza płaszczyk na deszcz! Masakra!

Nareszcie przerwa! Deszcz nie pada :) ! Ciekawy strój kąpielowy.

Sukienka bardzo oryginalna, fajny, minimalistyczny kontrast, który przez rękawy staje się lekko kiczowaty, ale przejdzie. Przeszkadza tu niestety torebka, która wygląda jak prezent pod choinkę.

Jestem wielką fanką sandałków z tej kolekcji. Sukienka, niestety nie wyszła. Połączenie kolorów dość oklepane, a krój nijaki.


Wielki plus za sukienkę! Za buty niestety minus.

Jedna z najlepszych stylizacji z całego pokazu! Odważne, ale nieprzesadzone połączenie + supermodne pastele, jednak góra wygląda trochę jak piżama.

Resztę pokazu możecie zobaczyć tutaj. Co o nim myślicie? Podzielacie moje zdanie, czy może macie swoje własne, odmienne?





niedziela, 12 lutego 2012

Walentynkowa moda, czyli zakochaj się!

Oto pomysły Clothesencounters na Walentynki. Ubierzesz się tak, jak Jenn?
Outfit 1. 




Dyktowanie trendów- kołnierzyki

Rynek mody zawojowały kołnierzyki! 
Możemy nosić je przy bluzkach, koszulach, sukienkach, a nawet osobno. Moja ulubiona "youtuberka"- Clothesencounters podpowiada, jak możemy wykonać oćwiekowany kołnierzyk oraz jak je nosić, a ja mam dla Was parę "kołnierzykowych" trendów! Enjoy!
Możecie też je wykonać według własnego pomysłu. Wystarczy:
1. Odetnij kołnierzyk od starej koszuli.
2. Obszyj, aby nie wystawały niepotrzebne nitki.
3. Ozdób ćwiekami, dżetami, bądź tym, co same sobie zamarzysz.

czwartek, 9 lutego 2012

Lity

Przepraszam, że tak długo nie pisałam, ale niestety, czas na to nie pozwolił.
 Dziś chciałam dla Was napisać o absolutnym hicie na rynku mody, a mianowicie lity. Te buty są charakterystyczne. Ich kształt nigdy się nie zmienia, za to zachwycają kolorami i wzorami, a nawet zdobieniami. Królem tych butów jest Jeffrey Campbell. Jego lity wybierają dziewczyny na całym świecie.
 Sama na początku uważałam, że te buty są po prostu brzydkie. Ale jakoś mnie przekonały. Okazało się, że są wygodne i mają wielbiony przeze mnie obcas- słupek. Mi osobiście najbardziej podobają mi się w wersji klasycznej- czarny but, pomarańczowy obcas. Co o nich sądzicie?


piątek, 27 stycznia 2012

Wiosna w sumie niedaleko, czyli w stylu Blugirl

Blugirl, to włoska marka, o której muszę przyznać nigdy wcześniej nie słyszałam. Szczególnie zaskoczyła mnie ich najnowsza kolekcja wiosna/ lato 2012. Oto, co pisze o niej portal Stylistka.pl:
"Pani Wiosna w wydaniu włoskiej Blugirl jest bardzo kolorowa i rozbrajająco dziewczęca. Jeśli w sercu macie nadal małą dziewczynkę przypadną wam do gustu paseczki z kokardką i wesoła paleta barw, w której dominują romantyczne pastele oraz pełne wigoru pomarańcze, żółcie i zielenie. Kwiatowe wzory rozsiadły się z elegancją na sukienkach i bluzkach, a zadziorne kapelusiki ozdobione biżuterią dodały charakteru stylizacjom. Kroje świetnie podkreślają kobiecą sylwetkę - lekko rozkloszowane spódniczki falują wokół bioder, dekolty kuszą głębokością, a podkreślona cieniutkimi paseczkiem talia wydobywa filigranowość sylwetki. Najbardziej urzekły nas delikatne jak mgiełka sukienki maksi. Achhh, byle do wiosny i lata!".
Całkowicie mogę się z tym zgodzić! Kolekcja jest naprawdę niesamowita! A Wy co o niej myślicie, Kochane Czytelniczki?

Hit!

Resztę kolekcji możecie zobaczyć tutaj!
Jak same widzicie, świeżość i naturalność dominuje i rządzi! Tej wiosny stawiamy na kolor!